Historie  STS s. r. o. Tupadly
 
        V 50. letech, po kolektivizaci vesnic a založení jednotných zemědělských družstev, byly zakládány strojní traktorové stanice ( STS ). V té době byla také založena STS Tupadly. Strojní traktorové stanice vlastnily veškeré zemědělské stroje a poskytovaly služby zemědělským družstvům. Služby zahrnovaly veškeré zemědělské práce, počínaje přípravou polí před setím až do sklizně. Rozmachem družstev si již družstva sama kupovala zemědělské stroje a práce na polích si vykonávala sama. Strojní traktorové stanice už jenom prováděly opravy těchto strojů.
 
        V 60. letech se STS Tupadly sloučila s STS Uhlířské Janovice a dále pokračovala pod jménem STS Uhlířské Janovice.
 
        V 70. letech si již zemědělská družstva dělají veškerou práci i opravy strojů sami. Strojní traktorové stanice ztrácejí původní smysl a přecházejí na vlastní výrobu. Dále funguje jenom středisko opravy a mechanizace živočišné výroby (MŽV), které funguje ještě v současnosti. Strojní traktorová stanice začala spolupracovat s podniky se zemědělským zaměřením, pro které vyráběla různé potřebné výrobky a následně vzniklo středisko kovovýroby. Strojní traktorová stanice spolupracovala např. s těmito podniky:
            - STS Hostivice  -  výroba výrobků pro vybavení drůbežáren,
            - Agrozet Humpolec  -  výroba dílů z plechu (blatníky, kryty)
                                              pro nakladače,
            - Agra Přelouč - výroba ovladačů krmítek pro vepříny
                a s dalšími.
       
        V roce 1981 STS Uhlířské Janovice převzala od Agrozetu Rožmitál výrobu sběracího zařízení HORAL, které se v menší míře vyrábí ještě dnes.
 
        V roce 1990 se podařilo získat kontrakt s německou firmou FELLA Werke GmbH & Co.KG. Tato společnost se zabývá konstrukcí a výrobou zemědělských strojů, zejména strojů pro sklizeň píce. Kontrakt obsahoval výrobu některých dílů pro diskové žací stroje, obraceče a shrnovače píce. Výroba jednotlivých výrobků pro tuto firmu pokrývá cca 90% celkové produkce střediska kovovýroby. Zbylých 10% z celkové výroby je zaměřeno na výrobu sběracího zařízení HORAL a další zakázky.
 
        Stanice Technických Služeb s.r.o. se sídlem v Čáslavi vznikla na konci roku 1991 transformací ze Strojní Traktorové Stanice.
       
        Obor služeb se postupně rozdělil na šest hlavních oblastí:
 
                -  kovovýroba
                -   montáž, oprava, údržba vyhrazených elektrických zařízení, revize,
                    montáže hromosvodů a kabelových sítí
                -  vodoinstalatérství (včetně topenářství), ocel, měď, plasty
                -  montáže kotlů, kotelen do 50 kW a nad 50 kW
                -  plynové rozvody domovní a venkovní, včetně revizí
                -  koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje
                -  stavební práce
 
        V roce 1996 došlo k odtržení STS Tupadly od STS Uhlířské Janovice a byla založena firma STS Čáslav s. r. o. ( STS - Stanice technických služeb ) se sídlem v Tupadlech.
        V roce  2003 bylo změněno jméno společnosti na STS s.r.o. Tupadly.
Nadále pokračují střediska kovovýroby, elektroinstalace a vodoinstalace.          
 
        Během posledních let jsme se podíleli na mnoha úspěšných projektech a spolupracovali s velkými i malými společnostmi. V současnosti jsme schopni v těchto oborech nabídnout širokou škálu služeb pro zákazníky všech velikostí.